Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Muzeju nakts „Zaļā krāsa – mežs”

Muzeju nakts „Zaļā krāsa – mežs”

Sestdien, 18.maijā visā Latvijā jau devīto reizi norisināsies akcija „Muzeju nakts” – starptautisks, Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Ieeja muzejos šajā laikā ir bez maksas. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, Valkas novadpētniecības muzejs 18.maijā no plkst.19.00 un vēl stundu pēc pusnakts aicina apmeklētājus baudīt īpaši sagatavotu programmu. Šī gada tēma un pasākuma nosaukums ir „Zaļā krāsa – mežs”. 

 

Plkst.20.00 un 21.00 „Meža stāsti” – Dabas aizsardzības pārvaldes sagatavota prezentācija par meža ekosistēmu. Virtuālo izstādi „Zaļā pasaka” sagatavojuši fotogrāfi – Dainis Jansons, Aldis Māris Dubļāns, Jurijs Simonovs, Aivars Viļumsons un mūzikas autore Anita Tannenberga. Pieaicinot Valkas Jauniešu domi, noorganizēta izzinoši atraktīva spēle „Pa meža taku” ar kontrolpunktiem. Valkas mākslas skolas pedagogu vadībā būs iespēja darboties radošās darbnīcās „Dabas motīvu atspiedumi” un „Dekupāžas maģija”. Visu pasākuma laiku darbosies Latvijas Valsts mežu Skābekļa darbnīca. Tas nozīmē to, ka mēs Latvijā vairosim skābekli un zaļo krāsu – apmeklētājiem būs iespēja iesēt priedītes un eglītes, kā arī paņemt tās līdzi uz mājām, kopā ar instrukciju, kā no tām izaudzēt lielus kokus. Būs apskatāma arī Valkas novadpētniecības muzeja krājuma priekšmetu izstāde „Jaunieguvumi”. Apmeklētājiem apskatei būs atvērta gan muzeja pastāvīgā ekspozīcija, gan izstādes. Ikviens pasākuma apmeklētājs varēs nobaudīt zaļo zupu, ko sarūpējis bistro „Jumis”.

 

Visa vakara laikā par koka izmantošanu varēs uzzināt sarunās ar Latvijas Amatniecības kameras priekšsēdētāju, RTU As.profesoru Vilni Kazāku un RTU studentiem, kas būs atveduši apskatei Koka dizaina lietu un rotaļlietu kolekcijas. Valkas Jauniešu dome un RTU studenti rādīs, kā pagatavot koka rotas, rotaļlietas un citas lietas no dabas materiāliem. Plkst.19.30 tiks dots starts koka automobiļu sacensībām. Aicinām iepazīties ar sacensību nolikumu www.valka.lv, aizpildīt anketu un piedalīties sacensībās. To varēs ikviens, kurš jau savlaicīgi būs izgatavojis nolikumam atbilstošu, uz pašgājēja principu darbināmu koka automobili. Izmēri, forma, krāsa un viss pārējais ir darinātāja brīva izvēle, ko novērtēs ar skatītāju simpātijas balvu. Dalībnieku reģistrācija sacensībām – līdz 18.maijam, plkst.19.00. 

 

Rosinot apmeklētāju interesi par kaimiņiem, jau trešo reizi Valkas novadpētniecības muzejs un Valgas muzejs (Igaunija) rīko konkursu „Meklējam dārgumus pie kaimiņiem”. Konkurss noritēs no plkst.18:30 – 21:30,noslēgums un apbalvošana – Valkas novadpētniecības muzejā plkst.22:30.

 

Ar ilgu un cerību zilo krāsu pagājušajā gadā Latvijā  tika uzsākts Muzeju nakts trīs gadu cikls, kas noslēgsies 2014.gadā, kad tiks godināts dzintars. Muzeju nakts ciklu veido 3 krāsas un 3 Latvijas dārgumi – zilā jūra, zaļais mežs un sarkanais dzintars. Trīs gadu cikls iezīmēs dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni – dzintaru. Lai redzētu dzintara mirdzumu, jāiepazīst priežu meža versmainā vasaras smarža, jūras viļņu draudīgās vērpetes un mūžīgās tālumu ilgas.