Divu vienādu gadu nav
Valkas mākslas skolā notika absolventu darbu vērtēšana. To veic ne tikai skolas pedagogi, bet tradicionāli arī Smiltenes mākslas skolas pedagogi. Savukārt valcēnieši savu vērtējumu dod skolas absolventiem Smiltenē.
Zīmīgi, ka šogad Valkas mākslas skolu beidz 21 audzēknis un tas ir skolas 21. izlaidums. Protams, vērtēšanā jāsaprot, ka šis ir tikai pamatizglītības līmenis. Tiem, kuri turpinās mākslas izglītību vidējā līmeni, būs daudz augstākas prasības.
Nekad nav garlaicīgiŠogad pirmo reizi skolu beidz pilns kurss (astoņi) ar bērniem no Igaunijas. “Mācības beidz bērni ar ievērojamu vecuma atšķirību. Ir gan 12, gan 15 gadu veci. Līdz ar to viņu darbos redzama dažāda varēšana. Redzam, ka izstādē ir daži ļoti spēcīgi darbi. Kopējās ekspozīcijas veidošanā ieguldīts liels darbs. Interesantākie darbi padevušies gleznošanā un kompozīcijā. Katru gadu redzam kādas jaunas vēsmas. Domāju, ka mūsu absolventu izstādēs nekad nav garlaicīgi,” vērtē skolas direktore Maruta Stabulniece.Vērtēšana sākās ar diplomdarba apskati Lugažu muižā. 5. kursa audzēknes Hanna Dovha, Emīlija Līna Jansone un Sanda Kate Stepīte muižas mazajā zālē apgleznoja sienas. Šo diplomdarbu vadīja skolotāja Līva Dorša. “Gleznojuma ideja pieder Kristīnei Ganiņai. Viņai viss bija izdomāts, un mēs to īstenojām,” stāsta L. Dorša. Viņas vadībā skolas beidzēji veidoja darbus kompozīcijā. No žurnālu izgriezumiem aplikācija vajadzēja uztaisīt darbu, kurā attēlots mūzikas instruments. Varēja izmantot arī marķieri un tušu.
Ar vienotu stilistikuSaņemot dokumentu par mākslas skolas beigšanu, tajā ir sešas atzīmes. Mākslas vēsturē notika eksāmens. Vēl atzīmes liek par diplomdarbu, praktisko darbu zīmēšanā, kompozīcijā, gleznošanā un veidošanā.Nozīmīgākā vērtējumā ir darbu izpildes tehniskā profesionalitāte. Izstādē redzams daudz labu darbu. “Liela nozīme ir skolotāja uzstājībai. Tā palīdz veidot darba kultūru, parādīt, ko ar konkrēto darbu vēlies paust,” uzskata skolas direktore un gleznošanas pasniedzēja M. Stabulniece. Šajā mācību gadā absolventiem bija jāglezno improvizācijas par Aleksandras Beļcovas un Tatjanas Sutas darbu reprodukcijām un darbnīcu interjera fotogrāfijām. Skolēniem bija sagatavots plašs izdales materiālu klāsts un saskaņā ar to tika gleznots kubisma manierē. Radītajās gleznās skaidri iezīmējas prasmes kompozīcijā, krāsu izjūtā un zīmēšanā, tomēr noteicošais ir stils.“Šogad valcēnieši atšķiras ar vienotu darbu stilistiku. Katrā nozarē darbi ir radniecīgi, taču tie, kuri prata, varēja izpausties pārliecinošāk. Mums vienota stila darbus noteikti ir vieglāk vērtēt. Runājot par profesionalitāti, redzējām gan perfektus darbus, gan tādus, kuru autoriem vēl augt un augt. Katrā ziņā profesionālismā nekāda krituma kopumā nav. Skolā divu vienādu gadu nav. Bija labi un interesanti,” komentē Smiltenes mākslas skolas direktors Haralds Balodis.Vairāk foto – www.ziemellatvija.lv.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19