Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Godina Putraskalnu

Aldis Dubļāns

2013. gada 11. jūlijs 00:00

223
Godina Putraskalnu

10. Starptautiskais teātru festivāls “Tālvils 2013” Valkā rit pilnā sparā. Otrdien itin neierastā vietā – Putraskalnā – notika festivāla atklāšanas ceremonija.

Projekta kurators Aivars Ikšelis priecājas par to, ka visi, kuri solījās, ir ieradušies. Teātra meistarklasēs piedalās vairāk dalībnieku nekā bija gaidīts. Tas pats attiecas arī uz visām izstāžu atklāšanām. Parasti tā nenotiek.
Projekts varēja būt plašāks“Tīri cilvēciski mani iepriecina, ka Valkā labi jūtas gan teatrāļi, gan viesi no Gatčinas mākslas skolas un pilsētas administrācijas. Te zināšanās dalās augstas klases profesionāļi. Maskavas Teātra darbinieku savienības prezidente Ksenija Dragunska vakarā vērtēs mūsu iestudējumu,” stāsta Valkas pilsētas teātra režisors Aivars Ikšelis. Festivāla laikā aktieriem un visiem interesentiem notiek izcilāko pasaules teātra pedagogu meistarklases. Šogad tās skatuviskajā plastikā un kustībā vada Krievijas Teātra mākslas akadēmijas docents, Krievijas Kaskadieru asociācijas loceklis Oļegs Snopkovs.Ir notikušas projektu vadības grupas sanāksmes, kurās izvērtēja visu, kas ir izdevies un kas nē. Par labu atzīts tas, ka teātru projektā tika iesaistītas arī mākslas skolas, taču varēja piedalīties arī mūzikas skolas. Projekts varēja būt vēl plašāks. Tas beigsies septembra sākumā. Krievu puses dalībnieki atzina, ka ieguvēji ir nevis tikai projekta vadība, bet simtos cilvēku.Iesaistoties lielos projektos, vienmēr sev jautājam, kāds no tā labums. Pateicoties Valkas un Gatčinas sadarbības projektam, abas puses ir iepazinušas daudz lielisku un interesantu cilvēku. Lai draudzība starp Gatčinas un Valkas mākslas skolām, abu pilsētu teātriem turpinās arī pēc projekta beigām!
Viesi sajūsmā par “Sudmaliņām”Runājot par atklāšanas pasākumu, vairāki “Ziemeļlatvijas” aptaujātie cilvēki atzina, ka attālums no skatītāju vietām līdz skatuvei otrā upes krastā bija pārlieku liels. Arī dzirdamība atsevišķās zonās bija vāja.“Tā ir mana kļūda. Droši vien festivāla atklāšanā nevajadzēja iekļaut koncerta daļu. Rīgas saksofonu kvartets profesionālā ziņā ir izcils kolektīvs. Diemžēl programma bija par ilgu. Skatītāji gaidīja šovu, taču dzirdēja meditatīvu mūziku, kāda skan koncertzālēs. Izklaides elementu pietrūka,” atzīst A. Ikšelis.  Viņš piebilst, ka lielais attālums starp māksliniekiem un skatītājiem bija nepieciešams skatītāju drošības dēļ uguņošanas laikā. Tā bija ceremonijas visatraktīvākā daļa. Salūts notika trīs pakāpēs, sākot no upes vidus līdz lapenītei kalna galā. Šajā zonā cilvēki nedrīkstēja atrasties.“Visa ceremonija bija orientēta Putraskalna godināšanai. Esot tuvumā, kalns nav pārskatāms. Paši neesam novērtējuši, cik skaists tas ir. Ārzemniekiem īpaši patika Valkas “Sudmaliņas”. Viesi no Brazīlijas ļoti vēlas vēlreiz tikties ar šo folkloras deju kopu. Ceru, ka man to izdosies noorganizēt,” teic A. Ikšelis.