Ziemellatvija.lv ARHĪVS

Strenču novadā kokus aizsargās no bebru grauzumiem

LETA

2013. gada 23. oktobris 08:16

139
Strenču novadā kokus aizsargās no bebru grauzumiem

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) un Strenču novada dome rīkos praktisku semināru vietējiem iedzīvotājiem, kura laikā Strenču novadā vairākiem kokiem tiks aplikts drāšu siets, lai tos aizsargātu no bebru grauzumiem, aģentūru LETA informēja DAP vecākā valsts vides inspektore Rūta Zepa.

Pēc viņas teiktā, bebru nodarītais kaitējums kokiem pēdējos gados ir īpaši liels un draudi kokiem ir nopietni, tādēļ nepieciešams kokus no šiem uzbrukumiem aizsargāt. Aģentūrai LETA Zepa stāstīja, ka īpaši nopietns ir bojājums kokiem Strenčos gar Gauju, kur vijas arī dabas taka.

Praktiskais seminārs koku aizsardzībai no bebru grauzumiem notiks 30.oktobrī plkst.11 pie Strenču pilsētas domes administratīvās ēkas, kad iedzīvotāji DAP un Strenču novada domes pārstāvju vadībā dosies aplikt drāšu sietu ap bebru apdraudētajiem kokiem Gaujas un Strenčupītes krastos, pastāstīja Zepa.

Semināra ievadā dalībnieki uzzinās gan par bebra kaitīgo dabu kokiem, gan arī dabas ieguvumu no bebra klātbūtnes. "Cilvēkiem ir ne tikai jāzina bebru radītais apdraudējums, bet arī jāsaprot, ka viņš ne tikai sliktu dara," atzina Zepa. Tāpat, pirms došanās aizsargāt kokus, semināra dalībnieki uzzinās arī par koku aizsargāšanas specifiku.

Kā pastāstīja Zepa, drāšu sietus, kas aizsargā kokus no bebru grauzumiem, nedrīkst aplikt kokam pārāk cieši, jo tas neļauj kokam augt, tāpat jāievēro arī zināms augstums sieta aplikšanai un tam ir jābūt vismaz metru augstam, jo, ja vasaras laikā bebrs netiek kokam klāt augstākā līmenī, tad ziemā, kad zemi klāj bieza sniega sega, uz kuras bebrs var pakāpties, augstums, kuram pie koka dzīvnieks tiek klāt, mainās.

Praktiskajā seminārā īpaša uzmanība tiks pievērsta aizsargājamajiem kokiem un kokiem tiešā bebru apdraudējuma zonā Gaujas un Strenčupītes krastos.

Pasākums tiks finansēts no Igaunijas-Latvijas programmas projekta "Zaļais koridors" līdzekļiem.