Sevi piesaka rudens vīrusi
Septembrī ir strauji palielinājusies saslimšana ar dažādiem vīrusiem. Nesen televīzijā parādījās ziņa, ka Bauskā slimības dēļ skolā neieradās pat 70 skolēnu.
To, ka arī Valkas pusē sākuši plosīties vīrusi, apliecina pilsētā praktizējošais ģimenes ārsts Valdis Ķiris. Viņš stāsta, ka pēdējās divās nedēļās pieaudzis pacientu skaits ar augšējo elpošanas ceļu saslimšanu.
Visvairāk saslimušo skolāsPēc ģimenes ārsta vārdiem, inficēšanās visvairāk notikusi lielos kolektīvos, piemēram, skolās. Valkā vīrusu saslimšanas gadījumi vairāk vai mazāk konstatēti visās mācību iestādēs.
Saslimšanas simptomi ir sauss klepus, iesnas un nereti arī kakla sāpes. Vīrusi ceļo gaisa pilienu veidā, tādēļ inficēšanās ātri iespējama, ja bijis tuvs kontakts ar kādu sasirgušo.
Ja nerūpējas par izārstēšanos, slimība var progresēt un pāriet bronhītā. Tiem, kuriem ir novājināts organisms un raksturīga bieža saslimšana, mediķi piedāvā injicēt pneimovakcīnu, kas pasargā pret saaukstēšanos un bronhītu.
Tā gan ir padārga. Vakcīnas cena ir 15 latu. "Ārstēšanai der arī visi tautā zināmie dabiskie līdzekļi - medus, vitamīniem bagāti augļi, sīpoli un ķiploki. Ja tomēr paaugstinās temperatūra, tad gan jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta," saka V. Ķiris.
Izārstēšanās ir atkarīga no katra cilvēka organisma izturības. Pacients var kļūt vesels pēc pāris dienām un var ārstēties arī trīs četras dienas. Septembrī daudzos saslimšanas gadījumus ģimenes ārsts skaidro ar kraso gaisa temperatūras maiņu.
"Pēc lielā karstuma pāris dienu laikā kļuva ievērojami vēsāks un mitrāks, kas ir laba augsne vīrusu izplatībai. Tā kā šovasar ilgi pieturējās karsts laiks, cilvēki daudz svīda un organisms nespēja norūdīties. Tādēļ arī notika strauja saslimšana," apliecina V. Ķiris. Lai izsargātos no saaukstēšanās, ārsts iesaka izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu apģērbu.
No rīta, kad ir vēsāks, ieteicams uzvilkt siltākas drēbes, bet pēcpusdienā, gaisam sasilstot, no jakām un džemperiem jāatsakās, lai izvairītos no svīšanas.
Ģimenes ārsts noliedz, ka vīrusi var būt pirmie gripas vēstneši. "Gripa ir gluži cita infekcijas slimība, un ar vīrusiem tai nav nekādas saistības. Tomēr šoziem sola nopietnu gripu, tādēļ iedzīvotājiem ieteicams laikus pret to vakcinēties," aicina V. Ķiris.
Vakcīnas Valkā ģimenes ārsti saņems oktobrī. Pagaidām gan nav vēl zināma to cena.Latvijas Infektoloģijas centrs pieļauj, ka šoziem Latvijā varētu parādīties trīs gripas tipi - pandēmiskais H1N1 tips un sezonālā B un H3N2 gripa. Šie tipi konstatēti Austrālijā un Dienvidamerikā, kur gripas sezona jau beigusies.
Noder arī zāļu tējasBilskas pagasta zemnieku saimniecības "Bābēni" saimniece Anita Rābante, kura nodarbojas ar ārstniecisko augu vākšanu, atzīst, ka viņas ģimenē jau vairākus gadus saaukstēšanos un arī gripu galvenokārt ārstē ar ārstniecības augu tējām.
"Organismu var padarīt izturīgu pret vīrusiem, ja laikus sāk regulāri lietot ārstniecības tējas. Es pati, kad sāku just pirmos slimības simptomus, tējai pievienoju tējkaroti melnā balzama. Saaukstēšanās gadījumā jādzer sviedrējošās, piemēram, liepziedu un aveņu tēja.
Tās gan ieteicams lietot vakaros. Pret klepu laba ir āboliņa tēja, labi vīrusa saslimšanu ārstē arī mārsila, kumelīšu, vībotņu, mežrozīšu un priežu pumpuru tēja," saka A. Rābante.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19