Jaunieši atrod jaunu, pārgalvīgu fotografēšanās vietu
Kāda smilteniete, dodoties uz Tepera peldētavu, ievērojusi ko neparastu - Smiltenes jaunieši atraduši sev jaunu, taču nedrošu fotografēšanās vietu - uz velomaratona "Tour de LatEst" stenda.
"Dodoties uz Teperi, ievēroju ko neparastu - divi jaunieši, ne vecāki par 16 gadiem, rāpās augšā uz velomaratona "Tour de LatEst" kartes un sēdās virsū uz dekoratīvā velosipēda. Paši ar lielu lepnuma un gandarījuma sajūtu to iemūžināja," stāsta smilteniete.
Viņa ir neizpratnē, kāpēc puiši nevar vienkārši nofotografēties pie kartes un velosipēda, bet rāpjas uz tā? "Kāpēc jaunieši ir tik pārgalvīgi? Stends nav pārāk stabils un izturīgs, kas būtu, ja kāds no viņiem no stenda nokristu un karte vai velosipēds uzkristu puisim virsū? Kāpēc nevar saudzēt lietas, bet vienmēr jāizmēģina, cik stabilas tās ir?" jautā smilteniete.
Viņa pastāsta, ka uzreiz pēc tam, kad jaunieši norāpušies zemē, pie stenda pienākuši zēni vecumā līdz sešiem gadiem un mēģinājuši atkārtot iepriekš redzēto. Viņiem gan kartē uzrāpties nav izdevies. "Šajā gadījumā varam redzēt gan bērnu cieņu pret objektu, gan arī attieksmi pret savu dzīvību. Lai gan karte nav tik augsta, bet kāpēc jābūt bravūrīgiem un jāmēģina darīt to, kam var būt arī bēdīgas beigas?" sašutusi jautā smilteniete.
Vidzemes reģiona policijas pārvaldes prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma norāda, ka šādas visatļautības situācijas komentārus neprasa. „Vai salauzti kauli, varbūt pat zaudēta dzīvība vai invaliditāte uz mūžu, ir iegūtās fotogrāfijas vērta? Ļoti lielus iebildumus un sašutumu pret šādām „atrakcijām" un satraukumu rada mazie bērni, kas vēroja „lielo zēnu" izklaides. Ja jaunietis, kas uzrāpies uz plakāta, izskatās sasniedzis tos gadus, kad vairāk vai mazāk spēj paredzēt savas rīcības sekas, tad mazie vērotāji gan vēl pieskaitāmi tai kategorijai, kuri akli paļaujas uz redzēto un bīstamību nespēj izvērtēt. Tieši tāpēc šīs "atrakcijas" ir bīstamas, jo tās iedrošina mazākos rīkoties līdzīgi un pamēģināt, vai viņi arī tā var," norāda D. Jukāma.
Tā kā uzstādītais stends ir privātīpašums, ja tas tiks bojāts, zēniem var iestāties kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 185. panta „Mantas tīša iznīcināšana un bojāšana". Sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 60 minimālajām mēnešalgām.
D. Jukāma skaidro, ka gadījumā, ja „varonis" nogāzīsies, kādam viņš būs jāārstē. Vecākiem var nākties šķirties ne tikai no izdevumiem savas atvases ārstēšanai, bet viņiem var tikt sastādīts arī administratīvā pārkāpuma protokols par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, par ko paredzēta atbildība - naudas sods no 50 līdz 100 latiem. Viņa piebilst, ka šīs darbības varētu traktēt arī kā rupju sabiedriskā miera traucēšanu - huligānismu.
D. Jukāma norāda, ka pie katra plakāta, lampas un sētas, kur vien var uzrāpties, nav iespējams izlikt lielizmēra paziņojumus „Nekāpt! Bīstami!", tādēļ katram pašam jādomā par savu rīcību un tās sekām.
Kategorijas
- Novados
- Smiltene
- Valka
- Strenči
- Kaimiņos
- Vēlēšanas
- Kriminālziņas
- Izglītība
- Sports
- Orientēšanās
- Auto/Moto/Velo
- Futbols
- Florbols
- Basketbols
- Citi sporta veidi
- Hokejs
- Volejbols
- Kultūra un Izklaide
- Foto
- Cilvēkziņas
- Vaļasprieki
- Citas ziņas
- Bizness
- Reklāmraksti
- Lietotāju raksti
- Dzīvespriekam
- Latvijas ziņas
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Balles
- Teātris
- Koncerti
- Kino
- Sports
- Festivāli
- Baznīcās
- Citi pasākumi
- Video
- Statiskas lapas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Mediju projekts
- Mediju kritika
- Ar informāciju pret dezinformāciju
- Mediju projekti 2018
- Mediju projekts 2020
- Eiropā
- Dzīvesstils
- Atpūta
- Hobiji
- Mīluļi
- Veselība
- Virtuvē
- Noderīgi
- Viedokļi
- Vides projekti
- Daba-iepazīstam un palīdzam
- Rūpēsimies par vidi
- Saimnieko gudri
- Informējot iedvesmojam
- Covid-19